Školy a škôlky

Plánujete rozsiahlu rekonštrukciu školy či materskej škôlky a nestihnete všetko zrealizovať v priebehu prázdnin? Nestačí vo vašej obci kapacita materských škôlok a uvažujete o založení nového subjektu, pričom nemôžete nájsť vhodné priestory? Firma ALGECO vám ponúka rýchle a kvalitné riešenie - kontajnerové moduly, z ktorých je možné rýchlo zostaviť praktické obytné i sanitárne priestory, ktoré spĺňajú vysoké nároky na bezpečnosť a hygienu. Jedná sa o jednoduché, praktické a lacné riešenie, ktoré privíta každá obec ci súkromný investor.

- Výchovné a vzdelávacie zariadenia (školy, učebne, škôlky atď.)
- Prízemné aj viacposchodové stavby s veľkými a svetlými triedami/herňami, zborovňami a kancelárskymi priestormi ponúkajúce kvalitu a pohodlie murovanej budovy
- Pohodlné a bezpečné schodisko
- Kvalitné sanitárne zariadenia
- Realizovateľné v krátkej dobe a za výhodných podmienok

Služby
- Prízemné aj viacposchodové kancelárske priestory ponúkajúce kvalitu a pohodlie murovanej budovy
- Kvalitné sanitárne zariadenia
- Možnosť jednoduchého pripojenia najmodernejšej počítačovej techniky
- Špeciálne bezpečnostné systémy
- Realizovateľné v krátke dobe a za výhodných podmienok

Referencie
Rozšírenie priestorov základnej školy
Základná škola Richnava je projektom, ktorý v I. etape pozostával zo 14 modulov, prenajatých na dobu 1 roka ako dočasná stavba. V druhej etape bol objekt presťahovaný na nové miesto v obci. Budova narástla vďaka pridaným modulom ALGECO ADVANCE IN o ďalšie druhé poschodie. V súčasnej dobe je v tejto školskej budove celkom 7 tried, ktoré sú prepojené interiérovým schodiskom. Modulárna stavba umožnila vznik kabinetov pre pedagógov, chodby s vešiakmi a sociálneho zázemia. Miestnosti sú plne klimatizované a okná sú opatrené predokennými roletami.
Dočasné zázemie školských tried pre základnú školu
Modulová stavba pre zázemie školských tried základnej školy. Zostava sa skladá z priestranných miestností pre jednotlivé triedy. V každej triede je umiestnená tabuľa a umývadlo pre okamžité upratovanie. V 1. NP sú triedy spojené chodbovým koridorom. Je tu umiestnená výdajňa jedla a jedálenská časť. Na 2. NP sa nachádza Zborovňa s prístupom cez vonkajšie schodisko. Obe poschodia sú vybavené sociálnym zariadením.
Rýchle riešenie rozšírenia priestorov materskej školy
Projekt obce Gajary bol zameraný na zvýšenie kapacity v materskej škole. Nakoľko obec Gajary má zámer realizovať generálnu rekonštrukciu existujúcej stavby MŠ v priebehu začatého školského roku, rozhodli sa pre alternatívne dočasné riešenie rozšírenia priestorov a navýšenia kapacít o jednu triedu.
Dočasná budova Základnej školy (Slovensko)
Prízemná modulárna stavba slúžiaca ako dočasná základná škola so štyrmi učebňami a dvoma kabinetami pre pedagógov. V budove je tiež chodba dlhá 50 m, ktorá žiakom slúži aj ako šatňa a prezliekareň. Na konci chodby sú osadené únikové dvere.
Zázemie pre deti v škôlke z modulárnych stavieb
Najpestrejšia a najfarebnejšia referenciu roku 2018. Naše modulárne stavby boli využité ako dočasná škôlka v Bystřici.
Výstavba základnej školy
Od prvého návrhu projekčnej kancelárie bola realizovaná za cca 5 mesiacov dvojposchodová zostava tvorená obytnými a sanitárnymi modulmi s rozmermi 2,5 x 6 m so svetlou vnútornou výškou 3 m. Zostava slúži pre 96 detí základnej školy Velká Chuchle v Prahe 5, pre ktoré bolo potrebné realizovať dočasné priestory z dôvodu rekonštrukcie pôvodnej murovanej školy. V modulovej škole sú 4 triedy, kabinet, šatňa, sociálne zázemie pre deti a učiteľov a upratovacia miestnosť. Na realizácii sa podieľalo niekoľko subdodávateľov, ktorí na stavbu dodávali Multi Split klimatizácie, oceľové konštrukcie v podobe vonkajšieho schodiska a kotviacich konštrukcií klimatizácií, vodovodnú a kanalizačnú prípojku, požiarny vodovod a bleskozvod.
Dočasná škôlka z našich modulárnych stavieb
Moduly boli použité pre deti z materskej škôlky Kollárova, Úvaly. Pre cca 126 detí bolo potrebné realizovať priestory. Rekonštrukcia pôvodnej škôlky musela byť predĺžená z dôvodu nálezu väčšieho objemu azbestu. Za cca 1 mesiac muselo byť všetko realizované. Dodávalo sa IN36, INS, centrálne rozvádzače a podkladové kocky.

Máte projekt alebo sa chcete dozvedieť viac o našich riešeniach?

Naši odborníci Vám sú k dispozícii od pondelka do piatka, vždy od 8:00 - 17.00 hod.
 

Zavoláme Vám späť

Náš SERVIS 360°

Vybavenie - balíčky


  • Nábytok
  • Kuchynky
  • Sanitárne doplnky

Technika - balíčky


  • Siete
  • Komunikácia
  • Klimatizačná technika

Bezpečnosť - balíčky


  • Požiarna bezpečnosť
  • Bezpečnostná technika
  • Poistenie
  • Údržba