O ALGECO

Spoločnosť ALGECO je spoľahlivým dodávateľom modulárnych stavieb a zodpovedným partnerom stoviek spokojných zákazníkov. Mimo Obytných kontajnerov, Stavebných buniek a Skladových kontajnerov dodávame aj kompletné Modulárne stavby firemných či školských zariadení. Kancelárske priestory, Skladové kontajnery, Vybavenie staveniska a kompletný servis pre Eventy. Neoddeliteľnou súčasťou nášho portfólia je tiež komplexný SERVIS 360°.

Prehľad

ALGECO s.r.o. Česká republika a Slovenská republika je súčasťou skupiny Modulaire Group.

Modulaire Group je lídrom v európskych modulárnych službách a infraštruktúre. Vytvárame inteligentné priestory, kde môžu ľudia žiť, pracovať a učiť sa. Naše podnikanie je navrhnuté tak, aby pomohlo zákazníkom nájsť správne priestorové riešenie bez ohľadu na ich požiadavky. Skupina Modulaire Group pôsobí v 25 krajinách a má približne 259 000 modulárnych jednotiek a prenosných skladových priestorov, ďalej 3 400 dočasných ubytovacích jednotiek. Spoločnosť pôsobí ako Algeco v Európe a Škandinávii, Elliott, Advani a Carter vo Veľkej Británii, Buko Huisvesting, Buko Bouw & amp; Winkels a Buko Bouwsystemen v Holandsku, Ausco v Austrálii, Portacom na Novom Zélande a Algeco Chengdong v Číne.

Dva vlastné výrobné závody s celkovou kapacitou 16.000 kontajnerových jednotiek ročne zaisťujú dostatočnú kapacitu pre realizácie modulárnych projektov či už formou prenájmu s komplexným SERVIS 360° alebo formou predajných modulov upravených presne na mieru požiadavkám našich zákazníkov.

Vzhľadom k tomu, že prevádzkujeme svoju hlavnú obchodnú činnosť v stále rastúcom počte krajín, máme vynikajúce predpoklady spolupracovať s najväčšími zákazníkmi na všetkých medzinárodných projektoch.

90% obratu výroby tvorí export, predovšetkým do sesterských spoločnosti Algeco v krajinách západnej, južnej, severnej a východnej Európy.

Naše produktové portfólio SERVIS 360° s viac ako 250.000 flexibilnými modulmi, určenými na prenájom naprieč všetkými sektormi, z nás činní lídra v prenájme komplexných servisných riešení v Európe, v tomto odbore vykonávame viac ako 160.000 logistických pohybov ročne. Ponuka prenájmov je neustále rozširovaná o nové vybavenie a služby, tento trend je založený na rastúcich nárokoch našich zákazníkov, naším cieľom je teda dodávať nielen modulárny systém v najvyššej kvalite, ale aj široké portfólio služieb SERVIS 360°.

 

TQM – komplexné riadenie kvality (Total Quality Management)

Naše produkty vyvíjame, vyrábame a testujeme vo vlastných závodoch, pritom vždy spoľahlivo riadime a kontrolujeme všetky procesy. Závody, v ktorých sa výrobky vyrábajú, sú certifikované podľa EN ISO 9001:2016, ktorá nahrádza skoršiu normu ISO 9001:2009. Ďalej v roku 2018 naša spoločnosť prešla na aktualizované normy a získala ďalšie ocenenia: EN ISO 14001:2016. Začiatkom roku 2021 sme boli úspešne certifikovaní na novú normu ISO 45001:2018, ktorá nahradila normu OHSAS 18001:2008.

ISO 450001:2018 kladie dôraz na zameranie zainteresovaných strán v kontexte organizácie s prínosom pre bezpečnosť práce a ochranu zdravia. Integrovaný systém riadenia každoročne overí renomovaná certifikačná spoločnosť BVQI. Naše produkty samozrejme zodpovedajú všetkým relevantným bezpečnostným štandardom a zákonným požiadavkám.

 

Bezpečnosť a ochrana zdravia na prvom mieste!

Prítomnosť na miestnom trhu v globálnom meradle
Algeco si uvedomuje, že prevádzkyschopnosť mobilných priestorových riešení je veľmi dôležitá pre tisíce organizácií, ktoré sa na ne spoliehajú. Z tohto dôvodu je poskytovanie vynikajúcich služieb pre Algeco záväzné. V skutočnosti je väčšina z 3000 zamestnancov spoločnosti zameraná výhradne na servis produktov. Medzi služby poskytované spoločnosťou Algeco patria: inštalácie a práce na mieste, dodávky a zostavenie, sťahovanie, renovácie; rozšírené záruky; dizajn a CADD (počítačom podporované navrhovanie a kreslenie).

 

Trvalé vedúce postavenie na trhu
Spoločnosť Algeco je odhodlaná poskytovať inovatívne riešenia priestoru na všetkých úrovniach spoločnosti. Algeco môže ponúknuť širokú škálu služieb, ale hlavným zameraním spoločnosti bolo vždy poskytovať riešenia jedinečného priestoru pre organizácie všetkých veľkostí ako v súkromnom, tak vo verejnom sektore.

 

Nasledujúce aktíva prispievajú k vedúcemu postaveniu na trhu spoločnosti Algeco v mobilných a modulárnych oblastiach:

 • Najdlhšie záznamy spoločnosti, ktoré sa datujú viac ako päť desaťročí do minulosti
 • Medzinárodná ponuka služieb ponúkajúca najlepší úžitok pre zákazníkov
 • Zákazník opakujúci nákup a zúčastnený zákazník
 • Katalyzátor pre nové produktové inovácie v celom odvetví
 • Silný manažérsky tím s dlhým funkčným obdobím a odbornou spôsobilosťou v odbore
 • Dokonalosť poskytovania služieb vďaka školeniam a motivácii zamestnancov

 

Identifikačné údaje:

Obchodná firma:
ALGECO s.r.o.

Sídlo:
Spytihněv, Olšík 586, PSČ 76364

Dátum vzniku a zápisu:
5. marca 1998

Spisová značka:
C 29914 vedená na Krajskom súde v Brne

Identifikačné číslo:
25520334

Právna forma:
Spoločnosť s ručením obmedzeným

 

 

Máte projekt alebo sa chcete dozvedieť viac o našich riešeniach?

Naši odborníci Vám sú k dispozícii od pondelka do piatka, vždy od 8:00 - 17.00 hod.
 

Zavoláme Vám späť

Náš SERVIS 360°

Vybavenie - balíčky


 • Nábytok
 • Kuchynky
 • Sanitárne doplnky

Technika - balíčky


 • Siete
 • Komunikácia
 • Klimatizačná technika

Bezpečnosť - balíčky


 • Požiarna bezpečnosť
 • Bezpečnostná technika
 • Poistenie
 • Údržba